Aktualności

Dosłownie kilka minut temu końca dobiegła kolejna Gala Programu "Chorzów 60+". W trakcie tego wydarzenia poznaliśmy zwycięzców w plebiscytach: "Aktywny 60+" oraz "Firma Przyjazna Seniorom". 

II Międzynarodowa Konferencja "Razem dla Seniorów" rozpoczęła się w czwartek, 19 października, o godzinie 10:00. Pierwszym punktem programu był panel dyskusyjny z udziałem między innymi Magdaleny Sekuły, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej, Tomasza Ignalskiego, dyrektora Chorzowskiego Centrum Kultury, Jolanta Motyka, zastępca dyrektora CHCK oraz zagranicznymi gośćmi. 

W tym miesiącu tematem "Akcji - Aktywizacji" było bezpieczeństwo. Uczestnicy pod okiem funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie mieli możliwość poznać działanie aplikacji "Moja Komenda" oraz Krajowej Mapy Zagrożeń. Wisienką na torcie był kurs samoobrony, w trakcie którego nie tylko można było poznać kilka skutecznych chwytów, ale też - a może: przede wszystkim - dowiedzieć się, w jaki sposób unikać potencjalnych zagrożeń i konfrontacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią!

Nowi partnerzy Programu "Chorzów 60+"

czwartek, 12 październik 2017 12:11

Do programu "Chorzów 60+" przystąpiły kolejne firmy. Sprawdźcie, na jakie zniżki i rabaty możecie liczyć. 

Zbliża się kolejna edycja „Akcji – Aktywizacji”. Tym razem motywem przewodnim będzie bezpieczeństwo. 

Panele dyskusyjne, warsztaty, targi i Gala Programu „Chorzów 60+” to tylko część atrakcji, które odbędą się w ramach II Międzynarodowej Konferencji „Razem dla Seniorów”. 

Zastępstwo w Klubie Malucha [AKTUALIZACJA 10.10.17]

piątek, 06 październik 2017 10:32

Informujemy, że w dniach 9-13.10 w zastępstwie zajęć adaptacyjnych "W grupie zawsze jest wesoło" organizowane są zajęcia świetlicowe. Za niedogodności przepraszamy. 

Nowy partner programu Chorzów 60+

czwartek, 05 październik 2017 18:24

Miło nam poinformować, że do Programu "Chorzów 60+" dolączyło nowe przedsiębiorstwo.

Chorzowskie Biesiady mają tą, szczególną cechę, że koncentrują wokół siebie uwagę całego miasta. Nie inaczej było i tym razem. Wydarzenie rozpoczął okolicznościowym przemówieniem Prezydent Miasta Chorzów – Pan Andrzej Kotala, w którym podkreślił rolę seniorów w lokalnej społeczności. Słowa wypowiedziane przez Prezydenta kontynuowała Pani Magdalena Sekuła – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Aktywizacji Społecznej. Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawę, którą zapewnił niezrównany zespół De Silvers oraz Dj Bass. Co to był za wieczór !

Plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” wystartowały. Można zgłaszać kandydatów. 

Na Wolności w Chorzowie powstanie międzypokoleniowy mural

poniedziałek, 02 październik 2017 09:11

Chorzowscy seniorzy pod opieką malarki ulicznej Mony Tusz stworzą międzypokoleniowy mural na ścianie budynku przy ulicy Wolności 75 w Chorzowie. 

Od 1 października (od godz. 8. 00 rano) nocna i świąteczna opieka zdrowotna działać będzie w Chorzowie na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Dotąd realizowana była w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ADOMED 2. 

Zmiana terminów zajęć języka niemieckiego

środa, 27 wrzesień 2017 08:14

Ważna informacja dla uczęszczających na zajęcia języka niemieckiego. Zmienione zostają terminy zajęć, na poniższej grafice prezentujemy obowiązujący plan zajęć z języka niemieckiego. Zajęcia prowadzone są w tymczasowej siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej poszukuje kandydatów do udziału w trzeciej edycji turnieju tanecznego „Kochom dynsić”. 

Z powodu choroby wszystkie zajęcia prowadzone przez p. Małgosię Wójcikowską zostały odwołane do piątku (tj. 05.10.2017 r.) włącznie. Pozostałe zajęcia odbywają się bez zmian.

(z)RozumSeniora

piątek, 22 wrzesień 2017 09:02

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi realizuje projekt pn: (z)RozumSeniora. Zadanie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w roku 2017 pod nazwą "Wzmocnienie zdrowia psychicznego osób w wieku senioralnym".

Odwołane zajęcia w Klubie Malucha

piątek, 22 wrzesień 2017 06:44

Z przykrością informujemy, że dzisiejsze (22.09) zajęcia "Sylabowa nauka czytania" prowadzone w Klubie Malucha przez Panią Małgosię, nie odbędą się.

Za nami pierwsze z cyklu spotkań z Prezydentem Miasta - Andrzejem Kotalą. Spotkanie miało miejsce w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja 18. Poruszane na nim były ważne problemy mieszkańców dzielnicy - Chorzów II.

Zgodnie z tradycją, jak co roku, Centrum Integracji Międzypokoleniowej organizuje biesiadę dla wszystkich chorzowskich seniorów. Tegoroczną gwiazdą będzie zespół De Silvers. Chorzowskie Biesiady dla seniorów każdego roku przyciągają kilkuset uczestników. Do największych atrakcji tych imprez zawsze należy występ cenionych artystów. W tym roku gwiazdą jest De Silvers.

Za nami kolejna odsłona "Akcji - Aktywizacji", która koncentrowała się wokół ekologii i bezpieczeństwa. Ze względu na remont dotychczasowej siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej, wydarzenie zorganizowane zostało w tymczasowej centrali przy ul. Floriańskiej 24a.

Uwaga! Ze względu na prognozowane niekorzystne warunki atmosferyczne, festyn "Żegnaj lato na rok" zaplanowany na najbliższą niedzielę, tj. 24.09.2017 r. zostaje odwołany przez organizatorów festynu - Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Telewizję TVS. Przepraszamy za niedogodności.

19 września br. budynek Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Farnej 7 w Chorzowie był świadkiem kreatywnych warszatów filmowych firmy Canon Polska.  Profesjonaliści doradzali młodszym adeptom sztuki filmowej w wyborze odpowiednich kadrów, poruszali techniczne aspekty dobrze nakręconego filmu czy wreszcie ukierunkowywali młodych filmowców ku tworzeniu dzieł pełnych wartościowej treści. Zobaczcie relację z tego wydarzenia. 

Sukces Chorzowskiej Rady Seniorów

wtorek, 19 wrzesień 2017 06:48

Gratulacje dla Chorzowskiej Rady Seniorów, której przedstawiciel - Pan Andrzej Muszyński wywalczył, wraz z przedstawicielką Rady Seniorów Miasta Czeladź trzecie miejsce w "Grze w Bule", rozgrywanej w ramach Sosnowieckich Dni Seniora.

Po wakacyjnej przerwie wraca „Akcja – Aktywizacja”, czyli projekt w ramach którego organizowane są bezpłatne wykłady, warsztaty i zajęcia praktyczne, skierowane do wszystkich mieszkańców miasta. Od września rusza nowy blok tematyczny.

15 września br. przedstawiciele chorzowskiego magistratu oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej wraz z Pełnomocnikiem ds. Aktywizacji Społecznej - p. Magdaleną Sekułą wzięli udział w posiedzeniu Ślaskiego Zespołu Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, które odbyło się w sali sejmowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. kwestie bezpieczeństwa seniorów, wrażliwości na ludzi dotkniętych niepełnosprawnością czy wspólnych działań na rzecz aktywizacji najstarszych mieszkańców naszego województwa. 

Miasto Chorzów ekspertem w profilaktyce grypy.

piątek, 15 wrzesień 2017 07:28

Fundacja Nadzieja dla Zdrowia, organizator Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy przyznał miastu Chorzów tytuł Eksperta w profilaktyce grypy. 

Można było z bliska zobaczyć prawdziwy rewolwer, przymierzyć kowbojski kapelusz i dać się złapać na lasso. Można było zwiedzić nową, tymczasową siedzibę Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ulicy Floriańskiej 24a, porozmawiać z pracownikami i obejrzeć prace uczestników Chorzowskiej Akademii Seniora oraz Klubu Malucha. Można było wreszcie porozmawiać z psychologiem na temat emocji dziecka, wziąć udział w pokazie westernowym czy przytulić się do uroczej świnki, maskotki Twinpigs - Miasteczko Westernowe w Żorach.

Z przykrością informujemy, że najbliższe zajęcia zatytułowane "Ekspert multimedialny" prowadzone w Dzielnicowej Akademii Seniora w Chorzowie Batorym w najbliższy czwartek (14.09.2017r.), nie odbędą się. 

Kolorowy Chorzów - 12.09.2017 r.

wtorek, 12 wrzesień 2017 12:22

Dzisiejsza słota nie zatrzymała uczestników akcji "Kolorowy Chorzów" przed dobrą zabawą. Po krótkim przedstawieniu miała miejsce kolejna odsłona akcji "Nie zgub mnie", przygotowanej i zainicjowanej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Ciekawe wykłady, interesujące zajęcia i wystawy prac plastycznych – to wszystko w ramach Dnia Otwartego Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Kreda w dłoń – czas ubarwić miasto! Wielkimi krokami zbliża się "Kolorowy Chorzów", czyli pełne atrakcji wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców. 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej zmienia adres

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 12:08

W związku z planowanym remontem dotychczasowej siedziby, Centrum Integracji Międzypokoleniowej tymczasowo przenosi się pod nowy adres. 

Ruszyła akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 11:14

Wraz ze startem nowego roku szkolnego rozpoczęła się akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Dziś świeżo upieczeni pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego otrzymali odblaski, a także dowiedzieli się, w jaki sposób przechodzić przez przejście dla pieszych bez ryzyka. 

Bezpieczni i widoczni w drodze do szkoły

piątek, 01 wrzesień 2017 09:56

W tym roku Urząd Miasta Chorzów wspólnie z Komendą Miejską Policji w Chorzowie postanowił zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Na początku września każdy z 800 pierwszaków, którzy rozpoczną naukę w chorzowskich szkołach, weźmie udział w spotkaniu z policjantami poświęconemu bezpiecznemu zachowaniu w drodze do szkoły. Funkcjonariusze chorzowskiej policji odwiedzą szkoły podstawowe naszego miasta i przeprowadzą szkolenie podczas którego pokażą w jaki sposób prawidłowo należy korzystać z przejść dla pieszych. Ponadto każdy pierwszoklasista otrzyma w prezencie odblask, który będzie mogło przymocować do swojego tornistra.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji od 1 kwietnia br. realizuje projekt "Kompleksowa aktywizacja zawodowa i włączenie w rynek pracy osób niepełnosprawnych”, którego głównym celem jest zniesienie barier związanych z zatrudnieniem, wzrost aktywności społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnością z obszaru całego kraju oraz wprowadzenie na rynek pracy osób z grupy objętej wsparciem.

Tego dnia cały świat zabłyśnie na zielono

piątek, 01 wrzesień 2017 07:04

17 milionów osób na całym świecie dotkniętych jest Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, to właśnie dla nich 6 października zabytkowe obiekty, galerie i centra handlowe w największych miastach w Polsce zostaną podświetlone na zielono.

Pożegnanie lata dla seniorów - 30.08.2017 r.

poniedziałek, 28 sierpień 2017 11:17

Cieszymy się, że byliście z nami przez całe lato. Dzięki Wam mogliśmy zrealizować mnóstwo wydarzeń i akcji. Dlatego teraz zapraszamy Was na „Pożegnanie lata dla seniorów”.

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zorganizowało wydarzenie dedykowane 98. rocznicy I i 97. rocznicy II Powstania Śląskiego. Główną ideą "Śląskiego Fajrowania Powstańczego" był rozwój integracji międzypokoleniowej poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy na gruncie minionych kart historii Górnego Śląska. 

Ostatnia odsłona akcji Hoży Seniorzy już za nami. Tym razem spotkaliśmy się w chorzowskim Parku Róż. Nasi seniorzy pokazali jak świetnie można się bawić, zachęcając tym samym najmłodszych do aktywności. Zobaczcie, jak się bawiliśmy!

NZOZ św. Pawła 11a zaprasza na badania.

czwartek, 24 sierpień 2017 13:04

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Św. Pawła 11a informuje o możliwości wykonania, poniżej wymienionych, badań. 

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza na wydarzenie dedykowane 98. rocznicy I i 97. rocznicy II Powstania Śląskiego. Główną ideą "Śląskiego Fajrowania Powstańczego" jest rozwój integracji międzypokoleniowej poprzez wymianę doświadczeń i wiedzy na gruncie minionych kart historii Górnego Śląska.  Program wydarzenia został podany poniżej. 

Do trzech razy sztuka. Przez dwa poprzednie tygodnie pogoda uniemożliwiła plenerowy pokaz filmu w ramach akcji Vive la Cwajka, tym razem się udało. Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia!

Serdecznie zapraszamy dzieci w w wieku od 6 do 12 roku życia do udziału w konkursie "Plastyczne podróże pędzlem po mapie". Do wygrania atrakcyjna nagroda! 

Już 24 sierpnia odbędzie się kolejna potańcówka dla chorzowskich seniorów. Tym razem jej motywem przewodnim będą „Skarby Karaibów”.

Chorzowska plaża, usytuowana na podwórku przy ul. Dąbrowskiego 7, niebawem zostanie zamknięta. Ostatnią okazją, by ją odwiedzić, będzie zaplanowana na 18 sierpnia impreza pożegnalna. 

Nowy partner Programu Chorzów 60+

poniedziałek, 07 sierpień 2017 07:28

Miło nam poinformować, że do grona partnerów Programu Chorzów 60 + doszedł jeden z największych pośredników ubezpieczeniowych, firma RCU Ubezpieczenia. 

Kolejna odsłona akcji Hoży Seniorzy już za nami. Tym razem spotkaliśmy się w Chorzowie Batorym. Można było poćwiczyć, pobawić się, a także poleniuchować na leżakach i wrzucić coś na ząb. A wszystko to w międzypokoleniowym towarzystwie! Zobaczcie, jak się bawiliśmy!

Letni wieczór, leżaki, duży ekran i … dobry, lekki francuski film. To na finał. Wcześniej bajki, gry, zabawy, w którym najmłodszym uczestnikom towarzyszyć będzie Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji. Każde dziecko otrzyma specjalną opaskę, która ma pomóc w sytuacji, gdy maluch się zgubi. To wszystko na chorzowskiej „Cwajce”,  gdzie 3 sierpnia ruszy Sąsiedzki Festiwal Filmowy i akcja „Nie zgub mnie”. 

Otyłość? Pokonaj ją z grupą wsparcia

piątek, 14 lipiec 2017 11:23

Otyłość jest stanem, w którym nadmierna ilość tłuszczu gromadzącego się w postaci tkanki tłuszczowej wpływa niekorzystnie na stan zdrowia. Miasto Chorzów zostało wybrane w konkursie Ministerstwa Zdrowia do realizacji zadania: Prowadzenie działań na rzecz zachowania właściwej masy ciała, w tym: tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością.

Rozszerzamy ofertę Programu Chorzów 60+ . Dołączyły do niego firmy z Nowego Sącza - naszego Miasta Partnerskiego, które zdecydowały się udostępnić swoje specjalne promocje i zniżki seniorom z Chorzowa. Z ulg można korzystać już od dzisiaj, wystarczy okazać kartę Programu Chorzów 60+.

Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszego festynu zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarą oraz Urząd Miasta w Chorzowie w Muzeum Parku Etnograficznego w Chorzowie.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza do udziału w organizowanym przez Stowarzyszenie "Nowoczesny Chorzów" konkursu, w którym do wygrania jest przejażdżka samochodem typu Cabrio z Flashem Chorzowskim. 

Po raz pierwszy w ramach artystycznej integracji Chorzów – Nowy Sącz organizujemy wyjazdowe warsztaty artystyczne dla seniorów w dniach od 16 do 22 lipca 2017 roku w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania „OPOKA” w Starym Sączu. Koszt wyjazdu: 450 zł.

Ruszają zajęcia Wakacyjnej Akademii Seniora

piątek, 30 czerwiec 2017 14:31

Już w najbliższy poniedziałek (03.07.2017 r) startujemy z zajęciami Wakacyjnej Akademii Seniora. Tu znajdziecie pełny harmonogram zajęć.

Od 28 czerwca bierzemy udział w kolejnym spotkaniu w ramach projektu "Silver Learner" podczas którego rozmawiamy z przedstawicielami innych europejskich krajów na tematy dotyczącze kreowania polityki senioralnej.

Państowa Inspekcja Sanitarna wraz z Urzędem Miasta w Chorzowie serdecznie zapraszają na festyn dla dzieci pozostających w mieście podczas wakacji letnich pt. „Uśmiech to zdrowie, każdy to powie”. Do wspólnej zabawy zapraszamy w dniu 10.07.2017 r. od godz. 10:00 w  Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. 

Rusza akcja "Hoży Seniorzy"

środa, 28 czerwiec 2017 11:29

8 lipca o godz. 15.00 w Parku Hutniczym przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Chorzowie ruszy akcja "Hoży Seniorzy". Jej motto przewodnie celowo brzmi zaskakująco, bowiem seniorzy w XXI wieku są i chcą być hoży, czyli tryskać zdrowiem i urodą.

Będzie przystojny ratownik, balon do widokowych lotów, globus z trasami wakacyjnych wojaży i kurtyna wodna. A nad głowami dach z... dmuchanych piłek. Już z początkiem lipca podwórko przy Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7 zamieni się w piaszczystą plażę.

Nowy partner Programu Chorzów 60+

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 09:46

Miło nam poinformować, że do Programu "Chorzów 60+" dolączyło nowe przedsiębiorstwo.

Trzeci Turniej Nocny o Puchar Prezydenta Chorzowa

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 09:24

W piątek 30 czerwca odbędzie się nocny turniej piłki nożnej. To finał organizowanej przez  Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów akcji zbierania wody dla najbardziej potrzebujących.

Za nami kolejna odsłona "Akcji Aktywizacji", tym razem poświęcona była ćwiczeniom fizycznym. Nie zabrakło zumby, jogi, gimnastyki, a także wykładu poświęconego rehabilitacji. Zobaczcie zdjęcia! 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej kontynuuje rozpoczęty w lutym tego roku projekt „Akcja – Aktywizacja”, w ramach którego organizowane są bezpłatne wykłady i warsztaty dla mieszkańców Chorzowa. 

Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia 2017

sobota, 10 czerwiec 2017 14:45

Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia to cykliczne wydarzenie, zainaugurowane przez Prezydenta Miasta Andrzeja Kotalę, mające na celu skoncentrowanie uwagi społeczeństwa na kwestiach związanych ze zdrowym stylem życia.

Bezpłatne badania, porady i konsultacje medyczne, a do tego stanowiska informacyjne, pokazy oraz zabawy ruchowe dla rodzin z dziećmi – tak prezentuje się program nadchodzącego Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia.

Zobaczcie jaką relację przygotowała firma Canon Polska z niedawnego wernisażu oraz warsztatów w ramach wystawy World Press Photo w Chorzowie.

Wizyta wolontariacka z okazji Dnia Dziecka

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 12:59

Nasi wolontariusze wraz z uczestnikami zajęć teatralnych Artystycznej Akademii Seniora w Chorzowskim Centrum Kultury odwiedzili dziś małych pacjentów Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii by wręczyć słodkości zebrane podczas niedawno zakończonej zbiórki. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Dzień Dziecka na Dzikim Zachodzie [Galeria zdjęć]

poniedziałek, 05 czerwiec 2017 07:33

Tego jeszcze nie było! Klub Malucha został otoczony i przejęty przez małych Indian i kowbojów, którzy zamienili spokojny budynek przy Dąbrowskiego 7 w swój bastion. Nie obawiajcie się to tylko żarty, budynek stoi niewzruszony, zaś maluchy miały przednią zabawę podczas obchodów ich święta.

Nocne zwiedzanie wystawy World Press Photo

piątek, 02 czerwiec 2017 06:48

Zapraszamy na nocne zwiedzanie wystawy World Press Photo w Chorzowie przy dźwiękach muzyki skomponowanej przez Jan Nowak Industrial Electronic Music IEM.

Festiwal Baniek Mydlanych to już taka mała chorzowska tradycja. Zobaczcie galerię zdjęć.

CIM z wizytą w Gdyni

środa, 31 maj 2017 07:32

Końcówka maja w Centrum Integracji Międzypokoleniowej jest bardzo intensywna. 30 maja wzięliśmy udział w spotkaniu, które odbyło się w Gdyni gdzie wśród szumu morza dyskutowaliśmy o tym jak stworzyć przestrzeń, która będzie przyjazna wszystkim. Nasi gospodarze w 2016 otrzymali nagrodę Grand Prix dla lidera dostępności. 

W działającym pod auspicjami Centrum Integracji Międzypokoleniowej Klubie Malucha Dzień Dziecka będzie wyjątkowy – uczestnicy przeniosą się bowiem z Chorzowa na… Dziki Zachód! 

10.06.2017 r. w ramach Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia zapraszamy do udziału w drugiej edycji Olimpiady Malucha, podczas której w duchu sportowej rywalizacji będzie można miło i aktywnie spędzić czas.

To był niezapomniany wieczór, przepełniony wysmakowanymi kadrami i niezwykłą atmosferą. Wernisaż wystawy, na trwale wpisał się w kalendarz najważniejszych kulturalnych wydarzeń regionu. Dziękujemy wszystkim gościom i sponsorom za udział i wsparcie w organizacji wystawy.

Zapraszamy na prelekcje w ramach World Press Photo 2017, które będą okazją do zaprezentowania kulis tego prestiżowego konkursu oraz omówienia ważnych problemów stojących przed współczesnymi fotoreporterami.

18 maja 2017 r. w Starochorzowskim Domu Kultury odbyła kolejna potańcówka, tym razem w rytmach rock' and roll'a. Zobaczcie galerię z tego wydarzenia. 

W zdrowym ciele zdrowy duch. W środę 17 maja odbyła się kolejna odsłona "Akcji - Aktywizacji", tym razem poświęcona zdrowemu odżywianiu. Był wykład dietetyka, warsztaty kulinarne a na koniec - gimnastyka. Zobaczcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Z okazji zbliżającego się wernisażu wystawy World Press Photo w Chorzowie mamy dla was konkurs, w którym do wygrania jest voucher o wartości 500 zł do wykorzystania w biurze podróży Neckerman.

Wystawę prezentującą zdjęcia nagrodzone w World Press Photo, najważniejszym konkursie fotografii prasowej na świecie, po raz drugi będzie można obejrzeć w Chorzowie. 

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie „Miasta Idei”, który ma za zadanie wypracowanie najlepszych rekomendacji dla śląskich miast. Piętnaste spotkanie z cyklu „Miasta Idei” odbędzie się w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku w dniu 26 maja 2017 r. w. Spotkanie będzie dotyczyło możliwości spędzania czasu wolnego w mieście. 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej kontynuuje rozpoczęty w lutym tego roku projekt „Akcja – Aktywizacja”, w ramach którego organizowane są bezpłatne wykłady i warsztaty dla mieszkańców Chorzowa. 

Dzień Matki w rytmie rock’n’rolla

czwartek, 11 maj 2017 11:37

Zgodnie z obietnicą, szykujemy dla was kolejną potańcówkę! Tym razem zapraszamy na Dzień Matki w rytmie rock’n’roll.

Tradycyjne już w Dzień Dziecka odbędzie się najbardziej kolorowe i radosne wydarzenie roku w Chorzowie – Festiwal Baniek Mydlanych.

Występy, tańce, koncerty i wiele innych atrakcji. To propozycja Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Chorzowskiego Centrum Kultury i Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" na Dzień Seniora. 

W piątek 28 kwietnia wolontariusze Chorzowskiej Strefy Wolontariatu odwiedzili Dom Pomocy Społecznej "Nadzieja", by wręczyć pensjonariuszom artykuły higieniczne. Dodatkowo, dla podopiecznych "Nadziei" wystąpił chór działający w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora. 

Zbiórka słodyczy

czwartek, 27 kwiecień 2017 13:08

Członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu organizują zbiórkę słodyczy, by nieco osłodzić najmłodszym pacjentom pobyt w szpitalu.