Aktualności

Pożegnaj wakacje z Bayer Full

poniedziałek, 13 sierpień 2018 09:21

Gwiazdy muzyki disco i dance, największe hity, przy których bawi się cała Polska – już 31 sierpnia skwer przy ulicy Floriańskiej zamieni się w najbardziej roztańczone miejsce w kraju. Na scenie zaprezentująsię Bayer Full, Long&Junior i DJ Bass. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Na finał - dyskoteka pod gwiazdami!

Tropikalne upały, który nawiedziły w ostatnich dniach nasze miasto nie mogły powstrzymać nas przed organizacją kolejnej odsłony wakacyjnej akcji.

Świetna zabawa, rozmowa z policjantami i wiele ciekawych informacji dotyczących służby ze zwierzętami - to wszystko czekało na nas na posterunku Zespołu Policji Konnej w Chorzowie.

Zrobiliśmy wielkie oczy! - myślicie, że zwariowaliśmy, a my mówimy całkowicie poważnie i mamy na to dowody. :) 

Godali im "wylyźcie na plac potańcować" - jak usłyszeli, tak zrobili. 

Zobaczcie jak bawiliśmy się na kolejnej odsłonie akcji "Wakacje OCZYwiście", która odbyła się na placu zabaw na Górze Redena. 

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"było dziś miejscem oficjalnych miejskich obchodów Święta Policji. Święto przypadające w 99. rocznicę powołania polskiej Policji Państwowej to wyjątkowa okazja do uhonorowania zasłużonych funkcjonariuszy chorzowskiej Policji.

25 lipca w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się niezwykle efektowny pokaz policji konnej. 

Festyn „Zdrowo i wesoło”, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Miasto Chorzów w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" skierowany jest przede wszystkim do dzieci pozostających w mieście podczas wakacji.

Muzyka, taniec i śpiew, a do tego wspólne grillowanie. W wakacje, za sprawą akcji „Wylyź na plac, pódź tańcować”, na Klimzowcu nie zabraknie okazji do międzypokoleniowej, sąsiedzkiej integracji. 

150 harmonijek na 150 lat Miasta Chorzów!

poniedziałek, 23 lipiec 2018 06:00

To był niesamowity koncert! 150 harmonijek zagrało na 150 lat Miasto Chorzów w ramach Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa.

Konsultacje lekarskie, indywidualnie opracowany plan żywieniowy, warsztaty zdrowego żywienia dla dzieci i rodziców, zajęcia ruchowe i spotkania w grupach wsparcia. To część projektu przeciwdziałania otyłości wśród chorzowskiej młodzieży. 

Już 23 lipca w muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” odbędzie się festyn „Zdrowo i wesoło”, skierowany przede wszystkim do dzieci pozostających w mieście podczas wakacji. 

Zrobiliśmy wielkie oczy na Klimzowcu :)

czwartek, 19 lipiec 2018 19:16

Zrobiliśmy dosłownie i w przenośni ;), wraz z mieszkańcami chorzowskiego Klimzowca w ramach naszej wakacyjnej akcji "Wakacje OCZYwiście", podczas której przekonujemy, że warto mieć oczy szeroko otwarte na piękno otaczającej nas przyrody. Dziękujemy za obecność Pani Pełnomocnik Prezydenta ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej Magdalenie Sekuła

Za nami pierwsza odsłona letniego cyklu akcji "Wakacje OCZYwiście" podczas którego chcemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do wspólnej, kreatywnej zabawy.

Choć wakacje to czas międzysemestralnej przerwy w zajęciach prowadzonych w Chorzowskiej Akademii Seniora i w Klubie Malucha, wszyscy ich uczestnicy będą mogli regularnie spotykać się w siedzibie Centrum Integracji Międzypokoleniowej. 

Na wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie znajdą się trzy nowe radiowozy z napędem hybrydowym. Z tej okazji Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza na piknik ekologiczny. 

Wakacje? OCZYwiście!

poniedziałek, 09 lipiec 2018 06:55

Chcesz zrobić gigantyczne oczy i powiesić je na drzewie? Wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z przestrzennego malowania, robienia bransoletek, brazylijskiego jiu- jitsu? A może wolisz rowerowe wycieczki po dzielnicach lub chcesz sobie zrobić kolorowe okulary? To wszystko będzie możliwe w ramach wakacyjnej, objazdowej akcji „Wakacje oczywiście” organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Zajęcia z brazylijskiego ju-jitsu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym, organizatorzy postanowili dokonać kilku istotnych zmian. Zobaczcie co się zmieni, już od piątku (6 lipca). 

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia warsztatów artystycznych dla seniorów, które organizowane są w Drohobyczu na Ukrainie. Zostały ostatnie wolne miejsca!

W Parku Śląskim odbyła się dzisiaj zorganizowana w ramach Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa konferencja "Poszukiwanie osób zaginionych". Każdego roku w okresie wakacji zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i seniorów. W województwie śląskim występuje najwięcej zaginięć w kraju.

Choć na najbliższy czwartek meteorolodzy zapowiadają gwałtowne burze, w Chorzowie będzie gorąco. A to za sprawą utrzymanej w hawajskim klimacie potańcówki dla seniorów, którą organizuje Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Dziś uroczyście zakończyliśmy wiosenne semestry w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz w Klubie Malucha. Wyróżniliśmy również członków Chorzowskiej Strefy Wolontariatu za ich aktywną działalność na rzecz innych. Zajęcia powrócą już we wrześniu, ale w okresie wakacji nie spoczywamy na laurach - przygotowaliśmy dla was sporo ciekawych wydarzeń i atrakcji, o których więcej już niebawem. 

Każdego roku w okresie wakacji zwiększa się liczba zaginięć. Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci i seniorów. W województwie śląskim występuje najwięcej zaginięć w kraju. W związku z tym Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa wraz z Komendą Główną Policji i Fundacją „Itaka” organizują konferencję w ramach której specjaliści pokażą narzędzia do poszukiwań. Wezmą w niej udział nie tylko przedstawiciele służb czy urzędów, ale także seniorzy i rodzice.

Wiosenne semestry w Chorzowskiej Akademii Seniora i Klubie Malucha wielkimi krokami zbliżają się do końca. Uroczyste zakończenie odbędzie się 25 czerwca w Urzędzie Miasta. Zajęcia powrócą po wakacjach. 

Grupy wsparcia dla osób z otyłością

poniedziałek, 18 czerwiec 2018 09:42

Wydział Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej Urzędu Miasta Chorzów informuje, że Miasto Chorzów w bieżącym roku kontynuuje zadanie z zakresu zdrowia publicznego określonego w Narodowym Programie Zdrowia w ramach celu operacyjnego 1 pn. Poprawa sposobu żywienia, stanu odżywienia oraz aktywności fizycznej społeczeństwa, w zakresie punktu 2.6. Tworzenie grup wsparcia dla osób z otyłością.

Najmłodsi mieszkańcy Chorzowa spotkają się na niezwykle widowiskowych zawodach sportowych. Już 23 czerwca odbędzie się kolejna edycja Igrzysk Malucha. Wydarzenie będzie okazją do rywalizacji w konkurencjach sportowo-zręcznościowych, ale także świetnej zabawy w gronie rówieśników. 

Ciekawa gra strategiczna, integracja, aktywizacja i dobra zabawa - to wszystko czeka na uczestników organizowanych przez Urząd Miasta wspólnie z Chorzowską Koalicją na Rzecz Bezpieczeństwa i parafią pw. św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie turniejów gry planszowej „Splendor”.

Nowi partnerzy "Chorzów 60+"

środa, 13 czerwiec 2018 07:41

 

Nowymi parnterami programu Chorzów 60 + zostały firmy:

Turniej gier planszowych, zabawy, animacje i występy artystyczne. A wszystko za darmo. Dzień Integracji Międzypokoleniowej zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

Miejskie Spotkania Medyczne w ramach „Akcji-Aktywizacji” to cykl bezpłatnych wykładów medycznych, skierowanych do mieszkańców Chorzowa i doskonała okazja by spotkać się z najlepszymi specjalistami w naszym regionie: chirurgiem, pediatrą, ortopedą czy kardiologiem.

Zespół ds. pielęgniarstwa epidemiologicznego działający przy Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Katowicach zaprasza na IX Konferencję naukowo-szkoleniową
„Zakażenia szpitalne-działajmy razem”

Urząd Miasta w Chorzowie w ramach zajęć Akademii Aktywnego Malucha i Akademii Aktywnego Dorosłego organizuje bezpłatne treningi brazylijskiego Jiu-Jitsu.

Prezentacja interesującej oferty, konkurs „Aktywa Jesień Życia” oraz możliwość uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta – to wszystko w ramach Dnia Otwartego Centrum Informacji Senioralnej.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona najważniejszego amatorskiego turnieju tanecznego dla seniorów z Chorzowa – Kochom Dynsić. Uczestników wyłoni casting, który już 8 czerwca odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury.

5 czerwca w Starochorzowskim Domu Kultury oraz 7 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury odbędą się poświęcone bezpieczeństwu spotkania władz miasta i służb mundurowych z mieszkańcami Chorzowa. 

To będzie pierwszy prezent w ich życiu. Członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu z okazji Dnia Dziecka podarują noworodkom ze Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka własnoręcznie przygotowane skarpetko-rękawiczki. 

Nazywany „Śląskim Słowikiem” Jacek Silski w maju wystąpi na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury. Koncert organizowany jest z okazji Dnia Matki. 

Seniorzy są osobami szczególnie narażonymi na urazy ortopedyczne wywołane między innymi przez upadki. Możliwości profilaktyki w tym zakresie będzie okazja poznać już w najbliższy piątek podczas nowej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych. 

Informujemy, że w czwartek 24 maja nie odbędą się zajęcia taneczne oraz gimnastyka z elementami rehabilitacji, prowadzone w Chorzowskiej Akademii Seniora w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Lompy 13.

Wolontariusze - Super ogrodnicy

czwartek, 17 maj 2018 17:58

Nasi wolontariusze zaprezentowali dziś (17.05.2018) odmieniony skwer przy wejściu do Zespółu Szpitali Miejskich w Chorzowie, który po tygodniu ciężkiej pracy będzie mógł cieszyć oczy pacjentów i personelu szpitalnego.

W związku z apelem wojewody Jarosława Wieczorkiem, aby w związku z tragedią w kopalni Zofiówka na znak żałoby nie organizować w czwartek 17 maja imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu potańcówki dla seniorów z 17 maja na 24 maja (czwartek).

Pod Szybem „Prezydent” zadokuje statek piracki. Nieopodal zaparkują foodtrucki. A do tego specjalny, interaktywny program dla najmłodszych. To tylko kilka atrakcji przygotowanych na tegoroczny Dzień Dziecka w Chorzowie.

Chorzów zakwitnie międzypokoleniowo

wtorek, 15 maj 2018 11:13

Ponownie chcą upiększyć Chorzów. I mają plan, jak to zrobić. Członkowie Chorzowskiej Strefy Wolontariatu stworzą międzypokoleniowy ogród na terenie Zespołu Szpitali Miejskich. 

Czy w moim osiedlu jest bezpiecznie? Czy mam wpływ na to, co dzieje się w mojej dzielnicy? Czy mogę współtworzyć system reagowania na przypadki zakłócania porządku w moim najbliższym otoczeniu? Na te pytania Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa będzie szukać odpowiedzi wraz z mieszkańcami w ramach inauguracji kolejnego etapu realizacji programu. Tym samy uruchomionych zostanie sześć Lokalnych Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA 16.05

W związku z apelem wojewody Jarosława Wieczorkiem, aby w związku z tragedią w kopalni Zofiówka na znak żałoby nie organizować w czwartek 17 maja imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa śląskiego, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu potańcówki dla seniorów z 17 maja na 24 maja (czwartek). Bilety zakupione na 17.05 obowiązywać będą również 24.05. Ci, którym nie odpowiada nowy termin, mogą zwrócić bilety w kasie Starochorzowskiego Domu Kultury w godzinach otwarcia.

 

Bryan Adams, Phil Collins, Roxette ale też Varius Manx, T.Love oraz Elektryczne Gitary. To między innymi do największych przebojów tych wykonawców zatańczą uczestnicy organizowanej przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej potańcówki dla seniorów utrzymanej w klimatach lat 90. 

Szacuje się, że jedna na szesnaście Polek zachoruje na raka piersi. W leczeniu zasadniczą rolę odgrywa wczesne wykrywanie. Dlatego w Chorzowie organizowana jest poświęcona profilaktyce akcja „Zbadaj się i zyskaj spokój”. 

8 maja w Chorzowie rozpoczęła się tegoroczna edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”, organizowanej przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej.

Mydło to kosmetyk znany już od czasów starożytnych. Przez wieki kojarzony z towarem luksusowym, dziś jest podstawowym środkiem higieny każdego z nas. A gdyby tak zamiast kupować mydło w sklepie, nauczyć się robić je samodzielnie? 

Chorzowska Strefa Wolontariatu w maju organizuje zbiórkę słodyczy dla dziecięcych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Truchana w Chorzowie. Warto się włączyć! 

Czy masz zdrowe kości? Jak pielęgnować cerę? Czy smartfon to skomplikowane urządzenie? Jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych sprzedawców prądu czy gazu? Już 8 maja znajdziesz odpowiedzi m.in. na te pytania. Odwiedź atrakcje przygotowane dla chorzowskich Seniorów. Skorzystaj z programu ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Senior Znaczy Szacunek”, której tegoroczna edycja startuje w Chorzowie.

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym informujemy, że w dniach 30.04-04.05 nastąpi przerwa w prowadzeniu zajęć w Klubie Malucha, Chorzowskiej Akademii Seniora, Artystycznej Akademii Seniora oraz we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora. 

Witamina D jest niezwykle istotna dla organizmu - ma wpływ na układ kostny, nerwowy, mięśniowy, krążeniowy, immunologiczny i rozrodczy. O możliwych skutkach jej niedoboru opowie w nadchodzący piątek, podczas najbliższej odsłony Miejskich Spotkań Medycznych, dr n.med. Małgorzata Błaszczyńska, specjalista gastroenterologii i chorób wewnętrznych. 

- Byłem w tym miejscu wiele razy, na wielu wystawach. Ale tylu ludzi widzę tu po raz pierwszy - powiedział Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa ds. społecznych.

Spotkanie w Akademii Sztuk Pięknych

piątek, 06 kwiecień 2018 13:19

Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej - Magdalena Sekuła i Komendant Miejski Policji - Robert Łuszcz wraz ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach przy jednym stole omawiali szczegóły niezwykle interesującego projektu, którego szczegóły poznacie na konferencji prasowej w dniu 23 kwietnia.

Wiosenny pokaz mody, warsztaty plastyczne i spotkania z postaciami z bajek. To wszystko – i wiele więcej – z okazji obchodów urodzin Hansa Christiana Andersena, które po raz drugi świętować będzie chorzowski Klub Malucha. 

Życzenia wielkanocne

piątek, 30 marzec 2018 11:34

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja". 

 

życzy zespół Centrum Integracji Międzypokoleniowej

Szanowni Mieszkańcy, Chorzowska Rada Seniorów występuje do Was z inicjatywą pn. "pozostaw 1% podatku dochodowego w Chorzowie". 

Uprzejmie informujemy, że czwartkowe i piątkowe zajęcia (w dniach 29.03 i 30.03. - tj. w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek) w Klubie Malucha zostają odwołane.

Zajęcia artystyczne to ważna część działalności Chorzowskiej Akademii Seniora. Ich uczestnicy będą mieli teraz okazję, by zaprezentować swoje dzieła szerokiej publiczności. 

Kolejną okazją do tanecznej zabawy dla chorzowskich seniorów będzie wiosenna dyskoteka, zaplanowana na 13 kwietnia w Starochorzowskim Domu Kultury. 

Chorzowska Strefa Wolontariatu po raz kolejny organizuje zbiórkę artykułów higienicznych dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej „Nadzieja”, „Republika”, Domu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. 

Uprzejmie informujemy, że czwartkowe i piątkowe zajęcia (w dniach 29.03 i  30.03. - tj. w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek) w Chorzowskiej Akademii Seniora zostają odwołane.

Robiąc zakupy, często korzystamy z jednorazowych, foliowych toreb, których czas rozpadu liczy się w dziesiątkach lat, a korzystamy z nich średnio... 15 minut. Statystyczny Polak w ciągu roku używa około 450 takich toreb rocznie. Zdecydowanie bardziej przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem są wielorazowe torby materiałowe. 

We wtorek, 20 marca, w ramach posiedzenia Komisji Rodziny i Pomocy Społecznej Rady Miasta, odbyło się zainicjowane przez Chorzowską Radę Seniorów spotkanie zatytułowane „Aktywizacja Zawodowa Seniorów”. Dyskusja dotyczyła możliwości wsparcia na rynku pracy osób przebywających na emeryturze, które wciąż są zainteresowane podjęciem dalszej pracy zarobkowej.

W piątek, 23 marca, w Urzędzie Miasta w Chorzowie odbędą się bezpłatne warsztaty z autoprezentacji, skierowane do członków Chorzowskiej Rady Seniorów. 

Międzypokoleniowe warsztaty wielkanocne za nami

poniedziałek, 19 marzec 2018 16:48

Już po raz trzeci spotkaliśmy się w międzypokoleniowym gronie tuż przed Wielkanocą, by wspólnymi siłami stworzyć ozdoby, które zostaną przekazane podopiecznym chorzowskich Domów Pomocy Społecznej oraz pacjentom Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. W warsztatach udział wzięła pani Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

W ramach „Akcji-Aktywizacji” powracają Miejskie Spotkania Medyczne - cykl bezpłatnych wykładów medycznych, skierowanych do mieszkańców Chorzowa. 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej z okazji Wielkanocy organizuje warsztaty zdobienia jajek oraz konkurs na najpiękniej ozdobiony wypiek świąteczny.  

W poniedziałek, 12 marca, odbył się pierwszy z zaplanowanych wykładów w ramach Akademii Dobrego Rodzica – cyklu spotkań skierowanych do opiekunów dzieci, którzy chcieliby podnieść swoje kompetencje rodzicielskie.

Aktywny Dzień Kobiet? Dlaczego nie! Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza wszystkich seniorów z Chorzowa na tematyczną potańcówkę, organizowaną w Starochorzowskim Domu Kultury. 

Przedstawiciele służb ratowniczych, prokuratury, samorządów, administracji oraz ochrony zdrowia przez ostatnie dwa dni debatowali, dzielili się wiedzą i pracowali nad nowymi formami komunikacji i współpracy. Wszystko w ramach organizowanego przez Chorzowską Koalicję na Rzecz Bezpieczeństwa szkolenia "Akcja. Reakcja. Edukacja. Zdarzenia masowe jako wyzwanie dla struktury porządku publicznego i bezpieczeństwa społeczności lokalnej", które odbyło się w Zawierciu.

Aktywny Dzień Kobiet? Dlaczego nie! Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaprasza wszystkich seniorów z Chorzowa na tematyczną potańcówkę, organizowaną w Starochorzowskim Domu Kultury.

Dziś (21.02.2018 r.) odbyło się spotkanie radnych Chorzowskiej Rady Seniorów z Panią Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej – Magdaleną Sekułą, podczas którego zostały omówione sprawy organizacyjne działalności Rady, m.in. dotyczące obiegu dokumentacji w Urzędzie Miasta. Rada otrzymała poparcie Prezydenta Miasta Chorzów w inicjatywach podejmowanych przez radnych.

We wtorek, 20 lutego, w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczysta inauguracja Chorzowskiej Akademii Seniora oraz Klubu Malucha. 

Czas zadbać o siebie i swoje zdrowie! Samoobrona, gimnastyka z elementami stretchingu i spotkania z lekarzami specjalistami – to zajęcia, które Centrum Integracji Międzypokoleniowej proponuje mieszkańcom Chorzowa w ramach „Akcji – Aktywizacji”.

Odwiedzali pacjentów szpitali i pensjonariuszy domów opieki, szyli przytulanki dla noworodków, sadzili kwiaty w najbardziej zaniedbanych zakątkach Chorzowa, pod okiem Mony Tusz stworzyli mural. Teraz planują kolejne akcje. Chorzowska Strefa Wolontariatu wznawia działalność.

Już w najbliższy wtorek, 20 lutego, wystartuje nowy semestr w Klubie Malucha. W tym roku znana i ceniona formuła zajęć dla dzieci zostanie dodatkowo urozmaicona.

Wracają zajęcia w Chorzowskiej Akademii Seniora i we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora. Nowy semestr rozpocznie się w poniedziałek, 19 lutego.

W poniedziałek, 12 lutego, w Klubie Malucha odbył się Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych w Klubie Malucha. Zobaczcie zdjęcia z tego wydrzenia! 

Organizowany od dwóch lat Bal Maskowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony chorzowskich seniorów. Jego tegoroczna edycja została otwarta przez Prezydenta Miasta - Andrzej Kotala oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Polityki Zdrowotnej i Aktywizacji Społecznej Magdalena Sekuła.

Klub Malucha już po raz drugi organizuje dla swoich podopiecznych Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych – niezwykłe wydarzenie będące połączeniem warsztatów artystycznych z… pokazem mody.

W drugim tygodniu ferii zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej w ramach projektu "Razem Można Więcej" Anielskiej Sparcie. 

Chorzowska Akademia Dzieci zaprasza wszystkie maluchy spędzające ferie w mieście na zimowe zabawy! Będziemy lepić bałwana, porzucamy się śnieżkami i zrobimy karmniki dla ptaków. Wszystko to oczywiście za darmo. 

Do programu Chorzów 60+ przystąpiła firma VoltageService. To lokalna marka z Chorzowa wykonująca i serwisująca instalacje elektryczne niskiego napięcia, zajmująca się się też wizyjnymi systemami bezpieczeństwa oraz serwisem sygnału telewizyjnego.